Кабмін дав роз’яснення щодо чотирьох рівнів епідемічної небезпеки


Кабінет міністрів опублікував постанову, в якій пояснюються умови продовження карантину до 31 серпня та встановлення чотирьох рівнів епідемічної небезпеки. Йдеться про “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” та “червоний” рівні карантину.
Відповідний документ від 22 липня з’явився на сайті уряду, пише ТСН.
Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки.
“Зелений” рівень
“Зелений” рівень епідемічної небезпеки на території всього регіону встановлюється в разі відсутності в ньому ознак регіону з широким розповсюдженням COVID-19 більше трьох днів поспіль. На території регіону з таким рівнем забороняється:
 • проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі;
 • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.
“Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень встановлюються на територіях зі значним поширенням COVID-19. Таким вважається регіон, який має одну з таких ознак.
“Жовтий” рівень
У регіоні, де встановлено “жовтий” рівень, до заборон додається відвідування сторонніми особами ряду установ і закладів соціального захисту, крім тих, які надають соціальні послуги екстрено.
“Помаранчевий” рівень
Відповідно на територіях, на яких визначили “помаранчевий” рівень до наявних заборон додаються ще наступні:
 • проведення масових заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території;
 • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів; роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів, а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування, крім послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
 • відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
 • проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім ряду винятків;
 • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів; приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території.
“Червоний” рівень
Для регіонів із “червоним” рівнем епідемічної небезпеки додатково до правил “помаранчевого” рівня забороняється:
 • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів, крім перевезення: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше 5 осіб без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобілями підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Нацполіції.
 • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування, ТРЦ, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами тощо;
 • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку; торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
 • відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.
При цьому у регіонах з “помаранчевим” і “червоним” рівнями додатково можуть застосовуватись обмежувальні заходи, встановлені органами державної влади та органами місцевого самоврядування. 
Джерело : соціальна мережа Фейсбук
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар