НАРОДНІ ПРИКМЕТИ НА 23 ЛИСТОПАДА: ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО І, ЩО ВІЩУЄ ПРИРОДА

 


В цей день церква вшановує шість апостолів, серед яких Родіон та Ераст. 23 листопада селяни відправлялися до церкви для освячення хліба і солі. Освяченими продуктами годували домашню худобу і вірили, що весь рік вона не буде хворіти і легше перенесе зимові холоди.

Після обіду люди обов’язково з’їдали по шматочку освяченого хліба з сіллю, щоб відігнати від себе злих духів.

Мисливці йшли на промисел, а ось рибалки чекали більш холодної погоди. Лід, що утворився на водоймах, був ще тонким. З цієї дати чекали вже справжніх морозів.

23 листопада намагалися ввечері без особливої потреби з дому не виходити. Домочадці збиралися біля печі за домашньою роботою, розмовляли, ділилися планами на майбутнє.

У цей день було прийнято допомагати бідним і мандрівникам. Їм давали їжу і ділилися одягом. Вірили, що жебраки ближче знаходяться до Бога і через них Господь краще почує молитву і допоможе.

Наші предки вірили, якщо 23 листопада пригостити людину, з якою ви зараз не дуже ладите, освяченим хлібом, то скоро відносини налагодяться.

Народні прикмети на 23 листопада:

Вранці видно іній – до морозу.

Вітряна погода – до похолодання і хуртовини.

У цей день краще відкласти далекі поїздки на потім.

Побачити ввечері іній – до сильного снігопаду.

Туман по землі стелиться – до потепління.

Якщо 23 листопада стоїть сонячна і тепла погода, то людина, яка з’явилася на світ в цей день, проживе довге і щасливе життя.

Людина, народжена 23 листопада, відрізняється непростим характером. Їй важко знаходити спільну мову з оточуючими. Багато в чому винна її надмірна прямота, яку можна назвати безтактністю.

Нефрит – талісман людей, народжених 23 листопада. Цей камінь в Стародавньому Китаї вважали каменем мудрості. Його використовували при проведенні релігійних і магічних ритуалів.

Джерело:https://np.pl.ua/

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар