ІЗ 1 ГРУДНЯ В УКРАЇНІ ПЕРЕРАХУЮТЬ ПЕНСІЇ

 


Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачає, що з 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте з 1712 до 1769 гривень. Про це йдеться на сайті Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

У зв’язку з цим мінімальна пенсійна виплата збільшиться з 1 712 до 1 769 гривень (на 57 грн), а максимальна – з 17 120 до 17 690 гривень.

Окрім того, перерахунку підлягають надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюють до пенсій, розмір яких розраховують, зважаючи на цей показник. Це, зокрема:

• доплата за понаднормовий стаж, передбачений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для непрацюючих пенсіонерів);

• надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

• підвищення відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

• щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

• мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

• мінімальна пенсійна виплата людям з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з-поміж  учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

• державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

• надбавки донорам.

Пенсії перерахують автоматично, тому пенсіонерам не потрібно нікуди звертатись чи подавати заяви. Розмір підвищення кожній особі визначатимуть індивідуально. В грудні цього року люди отримають вже оновлені пенсії.

У Полтавській області автоматично перерахували 87,4% всіх пенсій. І хоча підвищення будуть незначними, але додаткова потреба для виплати пенсій у грудні становить понад 6 мільйонів гривень.

Джерелор: https://np.pl.ua

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар