ЗҐВАЛТУВАННЯ 5-РІЧНОЇ ДИТИНИ ВИХОВАНЦЕМ ДИТЯЧОГО ПРИТУЛКУ В ПОЛТАВІ: ЩО З ДІТЬМИ ТА ЯК УСЕ СТАЛОСЬ

 


13-річний хлопець зґвалтував неприродним способом 5-річну дівчинку, обоє – вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, що в Полтаві.

Випадок стався у середині грудня минулого року в медичному закладі, а відомо про нього стало днями. Ми дізнались, як так вийшло та де нині діти.

15 грудня чотирьох дітей різного віку доставили з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Полтавської обласної ради до лікарні. Там їх помістили в один бокс, і сталося зґвалтування, але дізнались про це пізніше. Вихованці були різного віку та статі: двоє – п’яти років, один – 10 та ще один – 13 років.

Як розповів  виконувач обов’язків директора Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Святослав Батовський, про зґвалтування йому доповіла працівниця закладу.

– Вона почула розмову, як один хлопець розповідав іншим про інтимні подробиці з дівчинкою, – говорить Святослав.

Керівник одразу звернувся до поліції та медиків.

Нині обоє дітей перебувають у згаданому центрі.

– З ними працює психолог, хлопчик –  в ізоляторі, бо ж його поведінка може загрожувати іншим дітям. Триває розслідування, – каже Батовський.

Також він зауважив, що вважає медзаклад винним у тому, що сталось, адже діти були там, не в центрі, тож і відповідальність на працівниках медичної установи.

Нагадаємо, у закладі перебувають діти, котрі не мають батьків та позбавлені батьківського піклування. Їх вилучають із родин, де вони були у складних умовах – недоїдали, їх били, батьки нерідко були нарко- чи алкозалежні, або ж діти з родин, які втратили батьків.

– До поліції така інформація надійшла одразу, випадок був у грудні, 16 числа розпочали кримінальні провадження, за частиною 4 статті 152 ККУ (Зґвалтування) та статтею 137 ККУ (Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей), – повідомив «Колу» Юрій Сулаєв, речник обласної поліції. – Поліція надасть правову оцінку діям усіх фігурантів справи.

За нашою інформацією, хлопчик пояснив, що бачив такі дії у кіно.


Дітей ніхто не супроводжував, нам про схильність хлопчика не повідомили – керівниця лікарні

Випадок стався в дитячому інфекційному відділенні 1-ої міської лікарні.


Головна лікарка Ганна Селькіна досі шокована, триває службова перевірка.

– Ми про це дізнались через день після виписки, нам повідомили, що у боксі таке сталось, – розповідає Ганна Селькіна. – Навіть уявити не могли, адже у нас ніде не прописано, що пацієнтів різного віку чи статі не можна розміщувати в один бокс чи палату. З етичних, людських міркувань таке робимо заради комфорту, але ми нічого в цьому випадку не порушили: розміщуємо в інфекційній пацієнтів з однією нозологією та з однією датою надходження до закладу.

В палати, де вже були пацієнти, покласти не могли, адже там лікують інші хвороби, хтось одужує, когось лише госпіталізували – є свої нюанси роботи відділення.

Ніяких незвичних проявів у поведінці дітей медсестри та лікарі не помітили.

– Ми ж їх годували, переодягали, мили, тому, думаю, мали б помітити. А тепер у голові не вкладається, що таке могло статись між дітьми. Дуже шкода ту дівчинку, – каже Ганна Борисівна.

Ганна Борисівна каже, що коли вже збирали всі інструкції, документи, то побачили, як багато порушень з боку закладу, який опікується дітьми.

– Працівники закладу мали нам передати дітей, супроводжувати їх, пояснити нюанси в поведінці чи особливостях, аби всім було безпечно та комфортно, – каже головна лікарка. Натомість дітей привезли в чому були, ніяких речей, одягу не дали з собою. Ніхто хлопчиків та дівчаток не супроводжував.

За 8 днів, які діти лікувались у закладі (ГРВІ, тонзиліт, а везли їх туди нібито з підозрою на ковід) їх жодного разу ніхто не навідав, не поцікавився станом здоров’я, зауважує Селькіна.

Пізніше лікарка дізналась, що хлопчик, який зґвалтував дівчинку, лікувався не раз у психіатричній лікарні, має якраз схильності вчиняти дії сексуального характеру, але лікарям інфекційного ніхто про таке не обмовився.

– Не діагноз нам треба, але попередження про таке вкрай необхідне, адже ідеться про безпеку пацієнтів і персоналу – ми знатимемо на що звернути увагу, як діяти. У нас є спеціальні палати, як наприклад для дорослих, де загратовані вікна: коли везуть пацієнтів із суїцидальними нахилами, то поміщаємо туди. Бували такі, котрі 6 разів стрибали чи в інший спосіб хотіли вкоротити собі віку, то нас про це обов’язково попереджують заздалегідь, – ділиться лікарка.

Селькіна каже, що дітей з цього центру постійно привозять голих-босих – тобто в чому були, змінного одягу не дають.

– Ми приносимо з дому одяг, адже ні трусів, ні шкарпеток, ні іншого одягу в дітей немає – таке не раз і не два, роками, – каже лікарка. – До цього вже звикли, а от уявити не могла, що в нас може статись ще й насилля.

Ганна Борисівна каже, що якщо доведеться, то буде іти до суду і захищати честь і гідність персоналу та закладу, адже зі свого боку лікарі та медсестри нічого не порушили.

Нині притулок Полтавська обласна рада планує реорганізувати та перевести дітей у дитбудинок, що в Гадячі, де хороші умови та великий досвід роботи з дітьми.

Джерело: https://kolo.news/

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар