ШМИГАЛЬ ПРЕДСТАВИВ ДВА ПІДХОДИ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ

 


Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль представив два піхходи, завдяки яким можна суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики.

“Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зазначив очільник Уряду.

Другий підхід, який пропонує державна компанія “Нафтогаз”, — це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить “Нафтогаз”.

“Пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців”, – повиідомив Шмигаль.

Також за результати наради з керівництвом Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента сформовано механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

“Водночас важливою політикою нашого Уряду залишається підтримка найбільш незахищених верств населення. Сьогодні в Україні 3,1 млн домогосподарств отримують субсидії для оплати комунальних послуг. Середній розмір нарахувань, наприклад за листопад 2020 року, становив 1,6 тисячі гривень. Це майже на 250 грн більше, ніж у 2019 році. В окремих регіонах середній розмір субсидії за рік зріс на 300-500 грн щомісячно. Це зменшує навантаження на сімейні бюджети найбільш незахищених верств населення”, – підсумував Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, 11 січня біля будівлі Полтавської ОДА кількасот людей вийшли на мітинг проти підвищення ціни на транспортування газу та комунальні послуги. До цього полтавці мітингували 9 січня під будівлями ОДА та міськради. А 8 та 10 січня на Полтавщині перекривали дорогу Київ-Харків у Полтаві та Чутівському районі.

А голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зазначав, що обласна рада проти підвищення тарифів. На сесії у грудні депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів з вимогою вжити необхідні заходи щодо недопущення підвищення тарифів на тепло та електроенергію. А також звернулись до НКРЕКП з вимогою роз’яснити обґрунтованість розрахунків у платіжних документах за транспортування газу.

Джерело: https://np.pl.ua/

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар