УРЯД СХВАЛИВ ЗНИЖЕНУ ЦІНУ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

 


За дорученням Президента України Уряд ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину. Вище, ніж 6,99 грн за куб постачальники газу не зможуть піднімати ціну. Це рішення дасть змогу знизити ціну на газ для українців в середньому на 30%.

– Підкреслю, що встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що за такого ж споживання середня платіжка буде приблизно на 500 грн меншою. І становитиме приблизно 40% від мінімальної зарплати.

– Станом на сьогодні середня вартість газу на біржі становить 8,5 грн за куб, а мінімальна ціна постачальника – 6,99 грн. Таким чином, вартість газу зменшиться на 25-30% та буде нижчою, ніж у період опалювального сезону 2018-2019 років (тоді куб газу коштував 8,50 грн). А вже завтра відбудеться засідання НКРЕКП, на якому буде переглянуто тариф на розподіл природного газу для АТ «Лубнигаз», – прокоментувала рішення Уряду нардепка Анастасія Ляшенко.

 

Джерело: https://kolo.news/

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар