НА ПОЛТАВЩИНІ СТВОРИЛИ АСОЦІАЦІЮ, ЯКА ДОПОМАГАТИМЕ ГРОМАДАМ РОЗВИВАТИСЯЕксперт з самоврядування та громадський діяч Олександр Глазов став одним зі зпівзасновників громадської організації «Асоціація розвитку територіальних громад України». Вона допомагатиме ОТГ області вирішувати нагальні проблеми.
Уряд оприлюднив перспективний план формування об’єднаних територіальних громад на Полтавщині. Разом з реформою до мешканців громад приходить і занепокоєння: як пристосуватися до нових умов? Що чекає громади та як вирішувати основні проблем, що прийдуть разом з реформою?
Для вирішення цих питань, а також надання консультацій, допомоги та напрацювання стратегій розвитку нині діє Громадська організація «Асоціація розвитку територіальних громад України». Очолює її громадський діяч, експерт із самоврядування — Олександр Глазов.
Основними напрямами діяльності Асоціації, серед іншого, є сприяння створенню стратегій розвитку територіальних громад в Україні; покращення соціально-побутових, культурних, творчих, духовних потреб громади, створення сприятливих умов для підвищення рівня соціально-економічного розвитку; організація громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади з метою забезпечення ефективного врахування громадської думки в процесі прийняття рішень та реалізації державної політики.
Співпрацюватиме Асоціація як уже з діючими об’єднаними територіальними громадами, так і новоствореними ОТГ.
— Зараз ми розпочинаємо активну роботу та тісну співпрацю з мешканцями територіальних громад, підприємствами, органами місцевого самоврядування, профспілками, громадськими організаціями. Перш за все, ми хочемо дізнатися, які проблеми турбують мешканців у різних сферах?, — розповідає Олександр Глазов.
З цією метою, Олександр Глазов провів низку зустрічей з представниками місцевої влади та працівниками різних галузей на територіях, де невдовзі будуть сформовані ОТГ.
На них обговорили проблемні питання та запланували заходи. Для прикладу, проводитимуть тренінги та брифінги з питань розвитку ОТГ, запускатимуть інформаційні кампанії для донесення інформації до кожного представника громади. Також, в планах — реалізація спільних з Асоціацією проектів з розвитку культурного, освітнього, спортивного та інших секторів.
— Все повинно випрацьовуватись з громадою і для громади! Аби люди в новостворених ОТГ не боялися якоїсь невизначеності і не чекали не зрозуміло чого, а чітко планували майбутнє громади, знали в якому напрямі треба рухатися, та з чого починати, наша організація готова надавати підтримку та допомогу, — наголошує Глазов.
Якщо хтось має питання, ідеї чи пропозиції, щодо того як повинні розвиватися майбутні ОТГ, — пишіть на сторінку «Асоціації територіальних громад України» у фейсбуці або ж в особисті повідомлення до Олександра Глазова.
Довідково: Олександр Глазов — один з розробників та реалізаторів Концепції інтегрованого розвитку м. Полтава 2030, розробник та реалізатор: першого Бюджету участі в Полтавській області, проекту «Мікроклімат міста», «Розвиток громадянського суспільства», Програми поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у м. Полтава, створення туристичної карти м. Полтава та багато іншого. Віднедавна і голова «Асоціації розвитку територіальних громад України».
Джерело:https://poltava.to/news/56196/

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар