ЗА ВОДІННЯ НАПІДПИТКУ, ЩО СПРИЧИНИЛО ЗАГИБЕЛЬ ЛЮДЕЙ, МАЄ БУТИ МАКСИМАЛЬНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, – ЗЕЛЕНСЬКИЙПрезидент Володимир Зеленський під час зустрічі з Кабінетом Міністрів наголосив на необхідності більш жорсткої кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані, що призвело до загибелі людей у результаті дорожньо-транспортної пригоди.
Про це повідомили в Офісі Президента.
Володимир Зеленський вимагає чіткої логістики конкретних і жорстких дій для покращення ситуації з безпекою на дорогах. Він наголосив, що ситуація на автошляхах залишається вкрай складною. Остання аварія, спричинена п’яним водієм 12 липня під Києвом, є доказом цього. Внаслідок ДТП загинуло чотири особи, ще одна дитина перебуває в тяжкому стані.
Хочу висловити співчуття родині загиблих. Прошу надати всю необхідну допомогу, зокрема для лікування дитини, – сказав Володимир Зеленський.
Загалом за перше півріччя цього року на дорогах загинуло майже 1,5 тис. осіб.
У ДТП в Україні гине більше людей, згідно зі статистикою, ніж на війні. Така кількість може навіть порівнятися з будь-якою епідемією, – додав Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що чинні закони, рішення та стратегії нічого не вирішили й радикально не змінили ситуації на дорогах.
Бездіяльність та безвідповідальність – ці два слова характеризують ставлення влади на всіх рівнях до цієї проблеми… Вчорашня жахлива ДТП – це прямий наслідок того, що люди не усвідомлюють відповідальності, коли напідпитку сідають за кермо, – наголосив Президент.
За його словами, безпека дорожнього руху має стати пріоритетом номер один для Президента, уряду, очільників ОДА, міських голів та голів ОТГ.
Володимир Зеленський нагадав, що Міністерство внутрішніх справ максимально виступало за підписання закону № 720-IX (законопроект № 3314), за яким відповідальність за водіння напідпитку поверталася зі статусу кримінальних проступків до Кодексу про адміністративні правопорушення. Були аргументи, що кримінальний порядок паралізує роботу, адже процедура документування кримінального проступку є значно складнішою та потребує більше часу.
Тому, повинен бути знайдений інший підхід. Зокрема, оскільки чинні штрафи не мають відповідного стримувального ефекту для водіїв, що сідають за кермо напідпитку, потрібно збільшити їх у 5-10 разів (якщо порушення правил незначне). У разі, якщо п’яний водій спричинив ДТП, яка призвела до людських жертв, має бути запроваджена більш сувора кримінальна відповідальність.
Якщо водіння напідпитку спричинило загибель – строк покарання має бути збільшений. Можливо, до довічного ув’язнення. Я – за максимальну криміналізацію цих злочинів. Жорстко й надовго. І з максимальним розголосом… І щоб жоден суд не думав когось «відмазати», – заявив Президент.
Також президент наголосив, щоб протягом тижня були підготовлені реальні пропозиції та сформований дієвий план заходів з підвищення безпеки дорожнього руху.
Фото: Офіс Президента

Джерело:
https://np.pl.ua/2020/07


Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар